Koncert gorących serc – 19 Finał WOŚP w DK

5 497,47 zł to kwota, jaka udało się zebrać podczas imprezy zorganizowanej przez kęcki Dom Kultury w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zgodnie z tradycją Dom Kultury po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując popołudniowy, dziecięco-młodzieżowy koncert. Na scenie zaprezentowało się ok. 240 młodych wykonawców, których obejrzało ponad 400 widzów.
Taka frekwencja zaowocowała rekordowymi kwotami zebranymi na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Koncert przyniósł dochód 2 025 zł, z loterii fantowej udało się zgromadzić 1 000 zł, z licytacji – 1 871 zł, a do puszek ustawionych w DK wrzucono 601,47 zł. Łącznie z imprezy zorganizowanej przez Dom Kultury przekazano na rzecz Fundacji WOŚP 5 497,47 zł. To prawie o 2 600 zł więcej niż w zeszłym roku. Wszystko to dzięki życzliwym sercom sponsorów, wykonawców oraz widzów, którzy w tym dniu zechcieli być z nami by wspomóc to piękne dzieło.
Na scenie Domu Kultury zaprezentowały się lokalne zespoły i grupy artystyczne: wokalne, taneczne i instrumentalne. Koncert rozpoczął zespół smyczkowy MAD z Ogniska Muzycznego. Siedem dziewcząt grających w tym zespole na skrzypcach i wiolonczeli przygotowało piękne, nastrojowe utwory z repertuaru muzyki klasycznej. W świąteczny klimat wprowadziły nas także dziecięce zespoły z ZSG nr 1 w Kętach – NIEBIAŃSKI CHÓREK działający pod kierunkiem Małgorzaty Czech i PROMYCZKI pod kierunkiem Doroty Zuziak. Licznie przybyła reprezentacja  z ZSP w Bulowicach – ponad 80 dzieci pracujących w 2 zespołach (wokalnym i tanecznym) prowadzonych przez Annę Kuczmierczyk przygotowała na tę okazję kilka piosenek i energiczny, pełen humoru taniec aniołów i diabłów.  Najmłodszymi uczestnikami koncertu były dzieci zrzeszone w grupach tańca współczesnego ISKIERKI, PŁOMYCZKI JUST TEAM prowadzone przez pana Zygmunta Widlarza. Mali tancerze zachwycali publiczność pełnymi wdzięku pokazami baletowo-akrobatycznymi. Dopełnieniem pokazów tanecznych był występ Klubu Tańca Towarzyskiego RAGTIME, którego trenerem jest Małgorzata Kotlarczyk-Wiewiórka. Na scenie, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich pokazali się zarówno ci młodsi jak i bardziej zaawansowani tancerze. W drugiej części koncertu usłyszeliśmy niezwykłe wykonanie „Małgośki” z repertuaru Maryli Rodowicz w wykonaniu Beaty Tobijasiewicz.  W zróżnicowanym programie popowo-rockowym rozgrzewała kęcką publiczność Klaudia Karczmarz z zespołem eN.dlers, a zwieńczeniem koncertu 19. Finału WOŚP był występ zespołu NIKIEL BAND. O godzinie 20:00 pożegnaliśmy się z publicznością tradycyjnym zapaleniem „światełka do nieba”. Koncert i licytację prowadzili: Klaudia Niedziela, Jakub Matusiak i Karolina Miłoń.

Koncert gorących sercKoncert gorących serc
 Koncert gorących serc Koncert gorących serc

Dodatkową atrakcją dla widzów była wspólna zabawa przy loterii fantowej i licytacji.  W tym dniu, dzięki hojności sponsorów, każdy kto wziął udział w loterii odszedł z pełnymi rękami. Kęckie finały WOŚP od lat mają swoich wiernych darczyńców – artystów, którzy przekazują na licytację  autorskie prace. Są to: Alicja Nikiel, Małgorzata Chmielniak i Teresa Urbańczyk. Licytujemy także oryginalne gadżety WOŚP przysłane z fundacji w Warszawie oraz przedmioty, które zawsze na ten cel przekazują liczni sponsorzy i anonimowe osoby:
Apteka POD ORŁEM Drukarnia  BESKIDY
Zakład szklarski BOŻEK
Zakład zegarmistrzowski Aleksy Sztafa
Pan Eugeniusz Zawadzki.

W tym roku na rzecz fundacji WOŚP niedzielne popołudnie poświęcili: Tomasz Janeczko, Paweł Kardaś, Małgorzata Kasolik-Piecha, Marta Koczur, Tadeusz Piecha, Agnieszka Roszak, Małgorzata Socała, Ewa Szymlak, Barbara Waluś, Grażyna Bułka,Teresa Więcek, Dorota Wojewodzic.
Dziękujemy również młodzieży z kęckiego hufca ZHP, która pomogła przy organizacji loterii fantowej.

Koncert gorących sercKoncert gorących serc
 Koncert gorących serc Koncert gorących serc