Strefa kultury po raz trzeciStrefa kultury po raz trzeci

Ukazał się już trzeci rocznik STREFY KULTURY – najnowszej publikacji Domu Kultury w Kętach – poświęconego ważnym wydarzeniom kulturalnym w gminie Kęty. Na ponad 80 stronach można przeczytać krótkie relacje z imprez o zasięgu ponadlokalnym organizowanych w większości przez Dom Kultury, których byliśmy świadkami w 2010 roku. Całość zilustrowana jest setką kolorowych zdjęć.

W naszej najnowszej publikacji można przeczytać przede wszystkim o trzech nowatorskich projektach, które zdominowały naszą pracę w 2010 roku. Dzielimy się więc swymi spostrzeżeniami i zaledwie rocznym doświadczeniem z prowadzenia KINAdk, opisujemy w jaki sposób włączyliśmy się w obchody Roku Chopinowskiego 2010 oraz jak realizowaliśmy polsko-słowacki projekt „Pomosty Beskidzkie”, oparty na współpracy partnerskiej z Centrum Kultury i Informacji w Czadcy.
W 2010 roku staraliśmy się jak najczęściej zapraszać mieszkańców na odnowiony rok wcześniej plac reprezentacyjny. W STREFIE KULTURY znalazły się więc relacje z: Dni Kęt, Folklorystycznych Dni Przyjaźni, IV Przeglądu Regionalnych Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, imprez „Bezpieczny Przedszkolak” i „Jeden drugiemu”, maratonu „Romantyczna podróż z Fryderykiem Chopinem”” oraz Polsko-Słowackiego Festiwalu Kultur.
W naszej publikacji zwracamy również uwagę Czytelników na edukację artystyczną najmłodszych, aktywność mieszkańców w różnych dziedzinach kultury, ich działania na rzecz kultywowania tradycji, ważne jubileusze zespołów oraz prezentujemy animatorów kultury.

Rocznik jest dostępny w Domu Kultury w Kętach. Wersję elektroniczną pobierz tutaj