Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

styczeń 2016 r.

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW GOŚCIŁ W MAROKU


Klub Obież. styczeń 2016 relacja
 

29 stycznia za sprawą podróżniczki Katarzyny Jamróz kęcki Klub Obieżyświatów wybrał się do Maroka. Pani Kasia, która podróżuje z zamiłowania, a największą pasją darzy góry, zaprezentowała zdjęcia z Atlasu Wysokiego w zimowej aurze oraz piękno Marrakeszu - jednego z największych miast Maroka i Essaouiry - miasteczka leżącego na oceanem. Atrakcją spotkania był poczęstunek marokańską herbatką oraz daniem pochodzącym z tej części świata o nazwie tadżin.

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZYŁ SIĘ DRUGI TYDZIEŃ ZAJĘĆ ARTYSTYCZNEJ ZIMY W MIEŚCIE


Artystyczna Zima w Mieście 2016 relacja 2
 

Zakończyliśmy drugi tydzień zajęć Artystycznej Zimy w Mieście. W tym tygodniu dzieciaki miały okazję obejrzeć w KINIEdk film "Bella i Sebastian 2", bawić się w gry i zabawy integracyjne oraz konkursy muzyczne. Pojechaliśmy także na wycieczkę do Gliwic, gdzie w Palmiarni Miejskiej mogliśmy poczuć się jak w tropikach i zobaczyć wiele gatunków egzotycznych roślin i zwierząt. Drugą część wycieczki stanowiła wizyta w Planetarium w Chorzowie, gdzie zobaczyliśmy ogromną lunetę i obejrzeliśmy film o przygodach Pana Twardowskiego na Księżycu. Ponadto w programie znalazły się: zajęcia plastyczne, pokaz druku 3D, pokaz mażoretek oraz Bajkowy Bal na zakończenie Artystycznej Zimy w Mieście. 

Aktualizacja 29.01.2016r.

Czytaj więcej...

 WYKŁAD "RÓŻNE TWARZE ISLAMU"


Wykład 18_01_2016
 

18 stycznia zaprosiliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład z zakresu religioznawstwa pt. "Różne oblicza Islamu", który poprowadziła dr Elżbieta Lisowska. Pani Elżbieta jest autorką wielu książek i artykułów z zakresu kultury i duchowości Islamu, jest też zapaloną podróżniczką. Jako naukowiec prowadziła badania terenowe w Iranie, Indiach, Kirgistanie, Uzbekistanie i Tadżykistanie.

Czytaj więcej...

KULIG UTW


Kulig 2016 relacja
 

Członkowie kęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku potrafią świetnie się bawić, co udowodnili nie raz. 22 stycznia udali się na kulig do Szczyrku, gdzie nie tylko korzystali z zimowych atrakcji, ale także bawili się przy muzyce na żywo.

Czytaj więcej...

MAŁE KĘTY KOLĘDUJĄ U FRANCISZKANÓW


Kolędowanie u Franciszkanów - Małe Kęty
 

W niedzielę 17 stycznia  w Klasztorze oo. Franciszkanów noworoczne życzenia wraz z kolędami  przekazał  zgromadzonym na mszy Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty”. Dziękujemy o. Bernardowi Potępie – gwardianowi klasztoru za możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością, miłe przyjęcie, poczęstunek i ofiarę. Wszystkich którzy chcą wesprzeć działania tej młodej formacji krzewiącej kulturę ludową, serdecznie zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej...