Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

styczeń 2011

Strefa kultury po raz trzeciStrefa kultury po raz trzeci

Ukazał się już trzeci rocznik STREFY KULTURY – najnowszej publikacji Domu Kultury w Kętach – poświęconego ważnym wydarzeniom kulturalnym w gminie Kęty. Na ponad 80 stronach można przeczytać krótkie relacje z imprez o zasięgu ponadlokalnym organizowanych w większości przez Dom Kultury, których byliśmy świadkami w 2010 roku. Całość zilustrowana jest setką kolorowych zdjęć.

Czytaj więcej...

W krzywym zwierciadle

W krzywym zwierciadle

27 stycznia sala widowiskowa Domu Kultury w Kętach wypełniła się amatorami  dobrego humoru. Sprawcą wybuchających co chwilę salw śmiechu był Teatr Ludowy z Krakowa i sztuka Mario Gavrane pt. „Wszystko o kobietach". Aktorki wcielając się w różne postaci kobiece, na różnych etapach życia i zaawansowania wiekowego, ukazały w krzywym zwierciadle nagą  prawdę  o płci pięknej.

W krzywym zwierciadle W krzywym zwierciadle

 

Emigranci na scenie Domu Kultury

Emigranci na scenie Domu Kultury

Młodzież LO im. St. Wyspiańskiego w Kętach wypełniła po brzegi salę widowiskową Domu Kultury w Kętach na spektaklu „Emigranci" Sławomira Mrożka. Przedstawienie przygotował Teatr Każdej Sztuki z Nowego Sącza.

Czytaj więcej...

Optymizmu można się nauczyć

Optymizmu można się nauczyć

Katarzyna Kowalska, studentka Akademii Skutecznego Działania Iwony Opiełki-Majewskiej w Warszawie, wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie była gościem Domu Kultury w Kętach 26 stycznia. W jej wykonaniu mieliśmy okazję wysłuchać wykładu pt. „Optymizmu można się nauczyć”. Było to pierwsze z cyklu spotkanie w ramach AKADEMII POZYTYWNEGO MYŚLENIA.

Czytaj więcej...

Budowaliśmy polsko-słowackie POMOSTY

Budowaliśmy polsko-słowackie POMOSTY

22 stycznia, konferencją POROZMAWIAJMY PRZY STOLE II, Dom Kultury w Kętach podsumował całoroczny projekt „POMOSTY BESKIDZKIE sposobem na pobudzenie transgranicznej aktywności kulturalnej”. Wraz z animatorami kultury z Kęt i Czadcy rozmawialiśmy o warsztatach, wycieczkach i konferencjach, w których wspólnie uczestniczyliśmy. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85 proc. w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu Państwa w 10 proc. za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Czytaj więcej...