Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

styczeń 2011

Medytacja przy gongach

Medytacja przy gongach

Ponad 30 osób wzięło udział w koncercie gongu i mis tybetańskich, który poprowadziła terapeutka masażu dźwiękiem Aleksandra Żochowska.

Czytaj więcej...

Joanna Pszonka o Tanzanii

Joanna Pszonka, młoda podróżniczka z Krakowa była gościem noworocznego Klubu Obieżyświatów. Kolejny rok spotkań w gronie miłośników pasjonujących podróży i przygód rozpoczęła opowieść o Tanzanii.

Joanna Pszonka o Tanzanii

Czytaj więcej...

„Bajkowy świat operetki”

Operetka wczoraj i dziś...

  Ostatni środowy wieczór 2010 r. pozostanie w pamięci uczestniczących w nim gości jako jeden z tych niezapomnianych. W sali widowiskowej kęckiego Domu Kultury miał miejsce wspaniały, przedsylwestrowy koncert w wykonaniu gliwickiej grupy „ IWIA”. Była to barwna inscenizacja najbardziej znanych arii operetkowych, m.in. z „Wesołej wdówki”, „Księżniczki czardasza”, „Wiedeńskiej krwi”  i wielu, wielu innych.
  Artyści śląscy perfekcyjnie wcielili się w role, wprowadzając uczestników koncertu „Operetka wczoraj i dziś” do krainy sztuki muzycznej, w której mogliśmy kołysać się nie tylko w rytmie arii operetkowych, ale także w takt skocznych czardaszy, polek czy nobliwych, klasycznych walców wiedeńskich.
  Licznie zgromadzona publiczność długo i gorąco oklaskiwała artystów, którzy frywolnym kankanem wprowadzili nas w kolejny, miejmy nadzieję szczęśliwy Nowy Rok.

  Na zakończenie koncertu były oczywiście bisy, podziękowania oraz życzenia noworoczne a w holu na każdego gościa czekała symboliczna lampka szampana.

Czytaj więcej...

Koncert gorących serc – 19 Finał WOŚP w DK

Koncert gorących serc

5 497,47 zł to kwota, jaka udało się zebrać podczas imprezy zorganizowanej przez kęcki Dom Kultury w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zgodnie z tradycją Dom Kultury po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując popołudniowy, dziecięco-młodzieżowy koncert. Na scenie zaprezentowało się ok. 240 młodych wykonawców, których obejrzało ponad 400 widzów.
Taka frekwencja zaowocowała rekordowymi kwotami zebranymi na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Koncert przyniósł dochód 2 025 zł, z loterii fantowej udało się zgromadzić 1 000 zł, z licytacji – 1 871 zł, a do puszek ustawionych w DK wrzucono 601,47 zł. Łącznie z imprezy zorganizowanej przez Dom Kultury przekazano na rzecz Fundacji WOŚP 5 497,47 zł. To prawie o 2 600 zł więcej niż w zeszłym roku. Wszystko to dzięki życzliwym sercom sponsorów, wykonawców oraz widzów, którzy w tym dniu zechcieli być z nami by wspomóc to piękne dzieło.

Czytaj więcej...