Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

styczeń 2009

Obrazki collage- warsztaty

 

17 stycznia ,,kantkowicze" i nie tylko spotkali się po raz kolejny na warsztatach artystycznych zorganizowanych w Dom Kultury w Kętach. Uczestniczki wykonywały obrazki w formie collage.

Czytaj więcej...

,,Bliżej nieba" - odkryj swój Wszechświat

 

Już 400 lat minęło od czasu, gdy Galileusz po raz pierwszy użył lunety do oglądania nieba. Jak wiadomo, jego obserwacje stanowiły przełom w postrzeganiu i rozumieniu kosmosu. Tak ważna rocznica stała się więc okazją do ogłoszenia roku 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Dom Kultury w Kętach włączył się w obchody tego szczególnego roku i w ramach projektu LABIRYNT zorganizował spotkanie Bliżej nieba. W sobotę 31 stycznia, zaproszeni goście: Jakub Nowak - prezes Żywieckiego Koła Astronomicznego ANTARES oraz Jacek Uniwersał - producent sprzętu optycznego, przybliżyli zebranym niektóre tajniki kosmosu.

 

Czytaj więcej...

 

Wieczór z kolędą

W przedostatnią sobotę stycznia Dom Kultury w Kętach wraz z zespołem BUGI-M zaprosił mieszkańców Kęt do wspólnego kolędowania. Zanim jednak koncert się rozpoczął miłą niespodziankę uczestnikom wieczoru sprawił Zespół Pieśni i Tańca Kęty, który staropolskimi życzeniami, przebierańcami i popularnymi, ale jakże pięknymi kolędami wprowadził nas w radosny klimat kolędowania.

Czytaj więcej...

Beskidzkie zwyczaje

Tradycyjną lampką wina, życzeniami i toastem rozpoczęło się Noworoczne Spotkanie Klubu Obieżyświatów, którego celem była urzekająca niezwykłością beskidzka kraina.

Czytaj więcej...

 

Obrazy do prania

 Impresje na jedwabiu to tytuł kolejnej wystawy prezentowanej w sali kameralnej Domu Kultury w Kętach, której wernisaż odbył się 15 stycznia. Autorką niezwykłych prac jest pochodząca z Suchej Beskidzkiej, a mieszkająca w Zabrzu Helena Dzionyk - absolwentka Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Czytaj więcej...