Przegląd jasełek

30.01. w Domu Kultury w Kętach odbyła się Gala Finałowa I Gminnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

Od 19. grudnia do 22. stycznia poszczególne przedstawienia kolędnicze i jasełka wystawiane były na terenie całej gminy. Dzięki zastosowaniu różnych form (współczesna wersja Bożego Narodzenia, pantomima, adaptacja „Opowieści wigilijnej”, przegląd tradycji świątecznych, prezentacje multimedialne) przedstawienia były urozmaicone i atrakcyjne. Młodzi artyści grali swoje role z wyczuciem i przekonywująco, a ich kostiumy i towarzysząca temu scenografia nadawały niezwykłą oprawę i przyciągały wzrok widzów.

Jednak podczas Finału mogły zaprezentować się tylko najciekawsze inscenizacje. Dlatego po obejrzeniu wszystkich przedstawień, komisja w składzie: Maria Karaim, Magdalena Jarosz, Marta Koczur wyłoniła pięć przedstawień jasełkowych, których fragmenty zostały zaprezentowane podczas finału.

W gronie wyróżnionych i nagrodzonych zespołów znalazły się:
- Przedszkolaki z Przedszkoli nr 1 i 9 oraz Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach,
- dzieci z Parafii św. Wojciecha w Bulowicach,
- młodzież z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.

Ponadto, podczas Gali zespół wokalno – instrumentalny Domu Kultury w Kętach, wokaliści ze szkół oraz zespół Bugi-M podtrzymywali świąteczny i radosny nastrój oraz umilali publiczności czas  pięknie śpiewając kolędy i pastorałki.
Mamy nadzieję, że w grudniu spotkamy się na kolejnej edycji przeglądu, do czego już teraz gorąco zachęcamy.

Placówki oświatowe i kulturalne, które wzięły udział w Przeglądzie:
Przedszkole nr 1 w Kętach
Przedszkole nr 9 w Ketach
Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach
Przedszkole Niepubliczne im. Dzieciątka Jezus w Kętach
Przedszkole „Groszkolandia” w Kętach
Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 1 w Kętach
Zespół Szkolno – Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Nowej Wsi
Zespół Szkolno – Gimnazjalny w Bielanach
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Witkowicach
Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach