Kęckie Stowarzyszenie Społeczne "Kultura weSoła" zorganizowało kęcki Sztab Imprezy Zamkniętej podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z czterech puszek wolontariuszy, sprzedaży przekazanych przedmiotów oraz rozdawania płyt udało nam się zebrać łącznie: 5826,99 zł i 2,34 Euro. To tylko dzięki Państwa pomocy uzyskaliśmy taki wynik! Bardzo dziękujemy za tak liczny i aktywny udział w tym wydarzeniu. Cała kwota zostanie przekazana Fundacji WOŚP na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Impreza odbyła się tradycyjnie w Domu Kultury w Kętach.

WOŚP 2014"Było to bardzo trudne przedsięwzięcie, ponieważ zdecydowaliśmy się na nie  w ostatnim dniu zgłoszeń sztabów. Dostaliśmy informację, że w Kętach nikt nie ma zamiaru utworzyć sztabu, więc nie widzieliśmy innego wyjścia, jak tylko się tego podjąć. Uznaliśmy, że w Kętach powinien odbyć się Finał, jak co roku. Wiedzieliśmy, że w ciągu miesiąca nie będziemy w stanie zorganizować kwesty na terenie całej Gminy, ponieważ na to potrzeba kilku miesięcy przygotowań. Dlatego najlepszym wyjściem było utworzenie Imprezy Zamkniętej, co wiązało się z przeprowadzaniem zbiórki przez maksymalnie 5 wolontariuszy tylko na terenie Domu Kultury w Kętach." - wyjaśniała Natalia Talar, Szef Sztabu kęckiego.

W inicjatywę włączyła się Poseł na Sejm RP pani Dorota Niedziela, która wystawiła na sprzedaż  trzy nietypowe, ale bardzo cenne przedmioty. Najpierw sprzedano Konstytucję 3 Maja wydrukowaną na papierze czerpanym za 550 zł, następnie pozłacaną filiżankę od Prezesa Rady Ministrów za 400 zł, a na koniec za 550zł kupiono spinki do mankietów z napisem Rada Ministrów, które Posłanka otrzymała od Posła Grasia. Ponadto Kęczanie wylicytowali gadżety wysłane do nas przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, m.in. zegar, kalendarze, koszulki oraz poduszkę.

Imprezę uświetniły występy naszych najmłodszych: grupy taneczno - akrobatycznej "Iskierki", Roberta z grupy teatralnej "Bajdurki", tanecznych zespołów młodzieżowych:  "Funky" oraz "Move your body". Następnie zagrały cztery zespoły grające różne gatunki muzyki, od hip-hopu, poprzez reggae, po punk  rock: Sebastian "Karti" Jakubiec, Akopalipsa, Adro i dj Wróbson oraz Enola Gay.

Serdecznie dziękujemy Partnerom tego wydarzenia: Poseł na Sejm RP Dorocie Niedzieli i gościnnemu Domowi Kultury w Kętach oraz wszystkim sponsorom, którzy nas wsparli: Piekarni Antoni Piskorek z Nowej Wsi, Piekarni Tadeusz Brzuchański z Kobiernic, Ochronie Legion z Andrychowa. Jednak bez wolontariuszy ze Stowarzyszenia i Klubu Wolontariusza "Kultura weSoła" impreza ta nie udałaby się, dlatego im również należą się ogromne podziękowania!