Po remoncie 2014

Zakończyły się prace remontowe na parterze budynku Domu Kultury w Kętach. W efekcie nie tylko odświeżono i poprawiono estetykę tego reprezentacyjnego miejsca, ale i wygospodarowano nowe powierzchnie na działalność kulturalną.

M.in. powstała galeria wystawiennicza, oferując nowe możliwości ekspozycyjne w praktycznie każdej dziedzinie sztuki, historii czy edukacji. Działalność galerii zainaugurowało 17 października otwarcie wystawy „Pamiątki duchowe ziemi kęckiej” w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo.
Nowego charakteru nabrały również: kasa biletowa, punkt informacyjny i portiernia połączona z szatnią, a także pomieszczenia biurowe. W holu pojawiły się nowe powierzchnie na plakaty i afisze, zmieniono również oświetlenie i kolorystykę całości. Dodatkowo w całym obiekcie zainstalowano nową sieć teleinformatyczną. Powstała również nowa toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Blisko 55 proc. całości kosztów prac pokryło dofinansowanie z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rozwój Infrastruktury Kultury. Resztę środków w formie dotacji zapewniła Gmin Kęty. Prace zrealizowano w ramach projektu „Nowa przestrzeń kultury – modernizacja Domu Kultury w Kętach”.

Po remoncie 2014  Po remoncie 2014

Po remoncie 2014