jas 28 01 01

Uroczysta Gala we środę 28 stycznia zakończyła II Przegląd Artystyczny „Wokół Bożego Narodzenia”.

W II Przeglądzie wzięły udział zespoły działające w przedszkolach, szkołach i parafiach na terenie całej gminy Kęty. Komisja w składzie: Zofia Baścik – pedagog i polonista, Maria Kusak-Kowalczyk - pracownik ds. kultury Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy w Kętach, oraz Karolina Handzlik-Byrdziak - instruktor ds. animacji kulturalnej Domu Kultury w Kętach, w dniach od 18 grudnia do 24 stycznia obejrzała i oceniła 9 inscenizacji. Wśród zgłoszeń znalazły się zarówno tradycyjne jasełka, jak i współczesne inscenizacje nawiązujące swoją tematyką do świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie prezentacje cechowało bogactwo artystyczne, ogrom włożonej pracy i różnorodność form.
Podczas Finału, we wspólnej inscenizacji, zaprezentowały się dzieci i młodzież z 3 najwyżej ocenionych placówek: Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach (opieka: Małgorzata Czech i Jolanta Herl), Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bielanach (opieka: Klaudia Bubak-Ziółkowska, Danuta Rozner i Agata Korczyk) oraz Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Kętach (opieka: Małgorzata Wolas). Galę zakończyło nagrodzenie wyróżnionych zespołów oraz wspólne kolędowanie.
W II Przeglądzie Artystycznym „Wokół Bożego Narodzenia” wzięły udział: Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nowej Wsi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witkowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach, Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego w Bielanach, Oaza Dzieci Bożych z Parafii pw. Św. Wojciecha w Bulowicach, Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach, Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Kętach, Grupa „Aniołki Feliksa” z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach i Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Bielanach.
Mamy nadzieję, że w grudniu spotkamy się na kolejnej edycji Przeglądu, do czego już teraz gorąco zachęcamy.

II Przegląd Artystyczny Jasełka II Przegląd Artystyczny Jasełka
II Przegląd Artystyczny Jasełka