styczeń 2010

Orkiestra znów zagrała w Domu Kultury

2 912,57 zł to kwota, jaką Dom Kultury w Kętach zebrał podczas koncertu organizowanego w ramach XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja po raz drugi postanowiła przeznaczyć zebrane pieniądze na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci.

Do tej pięknej, ogólnopolskiej akcji włączył się również Dom Kultury, który nieprzerwanie od 17 lat gra razem z orkiestrą. Od dwóch lat kęcka młodzież sama organizuje sztab wolontariuszy kwestujących na terenie całej gminy. W Kętach jednak nie mogło w tym dniu zabraknąć koncertu i występów artystycznych, dlatego Dom Kultury zaprosił lokalne zespoły i grupy do udziału we wspólnej imprezie. W barwnych, 2- godzinnym koncercie wystąpiły dzieci i młodzież z formacji tanecznych, wokalnych i instrumentalnych oraz soliści, którzy w ten sposób chcieli podarować swoje „serduszko” na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka.

Koncertowi towarzyszyła licytacja rysunków, kubków pamiątkowych z kęckiego koncertu oraz gadżetów WOŚP, ofiarowanych przez darczyńców. W sumie z licytacji zgromadziliśmy 682,45 zł, a z wolnych datków 2 232,12 zł. Pieniądze liczyła społeczna komisja, która jeszcze w tym samym dniu przekazała całość środków na konto fundacji WOŚP.

Imprezę zakończyliśmy tradycyjnym „światełkiem do nieba”, łącząc się w ten sposób z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Bardzo cieszy nas tak liczny udział w imprezie dzieci i młodzieży, a także nie zrażonej pogodą publiczności, która gromko oklaskiwała występujących.

W koncercie wystąpili: grupa taneczna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Witkowic, grupy wokalne z ZS-P w Bulowicach (instr. Anna Kuczmierczyk) i z ZS-G nr 1 w Kętach (instr. Dorota Zuziak), zespół baletowo-akrobatyczny „Promyczki” (instr. Zygmunta Widlarza), młodzież z Ogniska Muzycznego (instr. Remigiusz Hadka), Katarzyna Wietrzny (uczennica Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie i ZSG nr 1 w Kętach), Klaudia Karczmarz i Rafał Cebula (absolwenci Autorskiej Szkoły Musicalowej w Bielsku-Białej, soliści Teatru Muzycznego Movimento w Czechowicach-Dziedzicach), Klub Tańca Towarzyskiego Ragtime(instr. Małgorzata Kotlarczyk-Wiewiórka) oraz pani Beata Tobijasiewicz (pedagog, plastyczka i wokalistka).

Dom Kultury dziękuje wszystkim ofiarodawcom - w tym: artystce Alicji Nikiel, Małgorzacie Chmielniak i Teresie Urbańczyk oraz firmom Foto Centrum i Foto Studio Kolor – za przekazanie przedmiotów na licytację.
Orkiestra znów zagrała w Domu Kultury