Wtorek, 30.05
godz. 17.00 Gala Finałowa 9. Konkursu Muzyki Instrumentalnej "O złoty klucz wiolinowy" oraz konkursów w ramach ojczysty-polski-mój 2017
godz. 20.00 KINOdk Bikini Blue, melodramat, prod. Polska/Wielka Brytania

Środa, 31.05
godz. 17.00 Przegląd Twórczości Regionalnej dla Przedszkolaków "Wesoły Krakowiaczek"

Wystawy:
"W świecie bajki i baśni"      PŚDS Kęty - galeria parter
"W 80 dni dookoła świata"   PŚDS Kęty - galeria I piętro

INDONEZJA W KLUBIE OBIEŻYŚWIATÓW

Indonezja17

18 maja w Klubie Obieżyświatów gościliśmy Panią Annę Jaklewicz, która opowiedziala nam o swoich przeżyciach w Indonezji.

Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne, Read More była naszym gościem w Klubie Obieżyświatów.

10 marca 2017 ukazała się jej druga książka pt.: „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Jak wyobrażamy sobie Indonezję? Palmy kokosowe pochylające się nad zalanymi słońcem piaszczystymi plażami, wokół intensywnie turkusowa woda i kolorowe łódki uśmiechniętych rybaków. Indonezja – tropikalny raj, idealna sceneria egzotycznych wakacji na końcu świata. Ale czy ten raj pozostanie bez skazy, jeśli poznamy go lepiej? Pyta nasza prelegentka.

W książce zabiera nas w głąb świata położonego z dala od turystycznych kurortów, odkrywa jego mniej znane oblicze – zaskakujące, czasem nawet mroczne. Pokazuję obraz Indonezji bez retuszu.

Czy istnieje piąta płeć? Jak indonezyjskie duchy pomagają swatać? Do czego służą cukierki z cyjanku potasu? Kto pokłada bomby w oceanie? Jak wiele krwi przelano za goździki i gałkę muszkatołową? Czy można mieszkać trzy lata ze zmarłym? Dlaczego bawół jest droższy od samochodu? Ile talerzy warta jest śmierć dziecka?

By się tego dowiedzieć, bierze udział w szamańskich rytuałach, ceremoniach pogrzebowych, mieszka z morskimi cyganami w domach na palach i z ludźmi lasu w głębi dżungli. Próbuję zrozumieć i opisać ich świat, unikając jednoznacznych ocen. Ta książka to połączenie autorefleksyjnej prozy podróżniczej, szkicu antropologicznego i reportażu.

info: http://www.annajaklewicz.pl/indonezja-po-drugiej-stronie-raju/#more-1831

Indonezja17 Indonezja17