Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Wtorek, 30.05
godz. 17.00 Gala Finałowa 9. Konkursu Muzyki Instrumentalnej "O złoty klucz wiolinowy" oraz konkursów w ramach ojczysty-polski-mój 2017
godz. 20.00 KINOdk Bikini Blue, melodramat, prod. Polska/Wielka Brytania

Środa, 31.05
godz. 17.00 Przegląd Twórczości Regionalnej dla Przedszkolaków "Wesoły Krakowiaczek"


Wystawy:
"W świecie bajki i baśni"      PŚDS Kęty - galeria parter
"W 80 dni dookoła świata"   PŚDS Kęty - galeria I piętro

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU DOFINANSOWANEGO PRZEZ FUNDACJĘ BGK

  Szkółka leśna 2017

12 maja w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK pt.: „Oswajam żywioły, poznaję siebie, kształtuję świat – warsztaty i zajęcia stymulujące zmysły i rozwój poznawczy dzieci” odbyła się wycieczka do Szkółki Leśnej na Podlesiu, a 19 maja poznawaliśmy wulkany.

   

 

 

 

 

"Uczmy miłości do przyrody, 
uczmy spostrzegać jej piękno, 
cieszyć się nim, podziwiać je 
i przestrzegajmy dzieci, 
by tego piękna nie niszczyły." 

H. Zdzitowiecka

 Szkółka leśna 2017

 

12 maja w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację BGK pt.: „Oswajam żywioły, poznaję siebie, kształtuję świat – warsztaty i zajęcia stymulujące zmysły i rozwój poznawczy dzieci” odbyła się wycieczka do Szkółki Leśnej na Podlesiu. Naszych milusińskich przywitał Podleśniczy Sławomir Śledź z Nadleśnictwa Andrychów, który opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest tylko gościem w lesie i musi szanować zwyczaje tam panujące. Przedstawił nam sarny, dziki, lisy oraz inne zwierzątka zamieszkujące lasy naszej okolicy oraz pokazał wszystkie etapy sadzenia drzew. Na pożegnanie pan leśniczy obdarował nas pięknymi sadzonkami świerków i poprosił, by każde dziecko nadało jej imię oraz zasadziło w swoim domowym ogródku. Wycieczka sprawiła nam wiele radości. Zabawom i uśmiechom na świeżym powietrzu nie było końca. 

Po wycieczce przyszedł czas na niesamowite zajęcia na temat wulkanów, które odbyły się 19 maja. Okazało się, że to góry, z których czasem „bucha” popiół, gaz i gorąca lawa. Natomiast wierzchołek wulkanu, przypominający spodek, jest nazywany kraterem. Dzieciaki dowiedziały się, że istnieją wulkany wygasłe, drzemiące i czynne oraz z wielką satysfakcją i zaangażowaniem wzięły udział w eksperymencie ukazującym wybuch wulkanu używając do tego octu, sody oczyszczonej, masy solnej i czerwonego barwnika. Doświadczenie pokazało jak „działają” wulkany i jak niebezpieczne potrafią być.

Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w konkursie grantowym "Na dobry początek!"

 

 

Szkółka leśna 2017 Szkółka leśna 2017
Szkółka leśna 2017 Szkółka leśna 2017