Alternative flash content

Requirements

newsletter

patronat medialny
 

 

 

 

 bb365

 

 

 

 

 

 

 

 

 

projekty 2016/2017

zakończone projekty

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Wtorek, 30.05
godz. 17.00 Gala Finałowa 9. Konkursu Muzyki Instrumentalnej "O złoty klucz wiolinowy" oraz konkursów w ramach ojczysty-polski-mój 2017
godz. 20.00 KINOdk Bikini Blue, melodramat, prod. Polska/Wielka Brytania

Środa, 31.05
godz. 17.00 Przegląd Twórczości Regionalnej dla Przedszkolaków "Wesoły Krakowiaczek"


Wystawy:
"W świecie bajki i baśni"      PŚDS Kęty - galeria parter
"W 80 dni dookoła świata"   PŚDS Kęty - galeria I piętro


ŚWIĘTO KWITNĄCYCH AZALII W PISARZOWICACH

  Święto Kwitnących Azalii17

20 maja odbyła się wyprawa piesza oraz rowerowa do Szkółki Krzewów Ozdobnych Eugeniusza Pudełek w Pisarzowicach na Święto Kwitnących Azalii.

   

 

 

 

 

Pan Andrzej Mróz - student oraz organizator pieszych wycieczek dla Sluchaczy UTW zaplanował w tym miesiącu trasę o długości ok. 14 km, prowadzącą przez lasy Podlesia, łąki i strumyki. Z kolei rajd rowerowy zorganizował Pan Maksymilian Zużałek prowadząc naszych studentów przez Bielany, Wilamowice, Hecznarowice oraz Pisarzowice. Łącznie przejechali 35 km.
Podróż zakończyła się zwiedzaniem Szkółki Krzewów Ozdobnych Eugeniusza Pudełek w Pisarzowicach podczas Święta Kwitnących Azalii.

Historia szkółki:

Szkółka została założona w 1976 roku przez Annę i Eugeniusza Pudełek. Początkowo było to typowe gospodarstwo ogrodnicze o powierzchni niewiele ponad 1ha z dwoma szklarniami, w których uprawiane były goździki i pomidory. Z czasem zaczęto sprowadzać nowe odmiany krzewów z Europy Zachodniej i tak zaczęła się przygoda z krzewami ozdobnymi. Gospodarstwo powiększało się sukcesywnie i w latach 90’ osiągnęło dzisiejsze rozmiary - 10 ha powierzchni. Około 5ha zajmują kwatery z krzewami w pojemnikach, na pozostałych 5ha są namioty foliowe, zbiorniki wodne, zaplecze gospodarcze oraz ogród.

więcej info na: http://www.azalia.pl/index.php

 

Święto Kwitnących Azalii17 Święto Kwitnących Azalii17
Święto Kwitnących Azalii17 Święto Kwitnących Azalii17
Święto Kwitnących Azalii17 Święto Kwitnących Azalii17