Wtorek, 30.05
godz. 17.00 Gala Finałowa 9. Konkursu Muzyki Instrumentalnej "O złoty klucz wiolinowy" oraz konkursów w ramach ojczysty-polski-mój 2017
godz. 20.00 KINOdk Bikini Blue, melodramat, prod. Polska/Wielka Brytania

Środa, 31.05
godz. 17.00 Przegląd Twórczości Regionalnej dla Przedszkolaków "Wesoły Krakowiaczek"

Wystawy:
"W świecie bajki i baśni"      PŚDS Kęty - galeria parter
"W 80 dni dookoła świata"   PŚDS Kęty - galeria I piętro

RELACJE:
XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla SP

Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla SP

23 maja w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych, w którym startowała silna reprezentacja dzieci z Kęt.

Eliminacje rejonowe zorganizowane zostały w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu 26 kwietnia. Do finału wojewódzkiego Jury nominowało 8 reprezentantów powiatu oświęcimskiego. Z dumą możemy podkreślić, że wśród tej ósemki znalazły się aż 4 recytatorki z Kęt: Natalia Nikiel i Anna Hess z Domu Kultury, Emilia Sordyl z Parafii NSPJ oraz Zuzanna Jastrzębska z ZSG nr 2. Dziewczynki należą do Grupy Teatralnej BAJDURKI działającej w Domu Kultury pod kierunkiem pani Marii Karaim i swoje zamiłowanie do piękna polszczyzny realizują poprzez częste występy teatralne i udział w konkursach żywego słowa. W tym roku Wojewódzki Konkurs Recytatorski znowu zakończył się sukcesem; szczególnie dla Ani Hess, która została jego laureatką.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla SP Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla SP
Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla SP